PROGRAMLAR
Kariyer Yönetimi Akademisi Projesi, eğitim hayatlarına devam eden gençlerin kendilerine katma değer katacağı uygulamalı bir eğitim modelidir.
Kariyer yolunda yönlendirme ihtiyacı duyan gençlere Kariyer ve Staj Ofisi bünyesinde danışmanlar atanarak randevu sistemi üzerinden online ve yüz yüze danışmanlık hizmeti verilmesidir.
Öğrencilerin sektörel bazda farkındalık kazanmaları ve mezun olmadan evvel sahada iş deneyimi elde etmeleri doğrultusunda gerçekleşecek staj uygulamalarıdır. Staj sürecinin takibi, resmi süreçler Kariyer ve Staj Ofisi tarafından sağlanmaktadır. Zorunlu ve gönüllü staj olmak üzere iki tür staj yönlendirmesi mevcuttur.
Katılımcıların ufkunu genişletecek; genel kültür ve sektörel uzmanlık alanlarında bilgilendirecek uzun veya yerine göre kısa süreli online platformlar üzerinden gerçekleşecek eğitimlerdir. Eğitimlere Kariyer ve Staj Ofisi moderatörlüğünde alanında uzman iş adamları, yöneticiler eşlik edecektir.
AFAD Eğitim Platformu örneği gibi MS Office Uygulamaları, Adobe Fotoshop uygulamaları, SPSS gibi eğitim içeriklerinin derece derece yükleneceği, bitirilen eğitim derecelerinden sonra bir e-sınav gerçekleşeceği ve derecelere göre sertifikalandırma yapılacağı eğitimlerdir.
Türkiye'de lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden uluslararası öğrencilere staj imkanı sunan çok paydaşlı bir staj programıdır.